Jakie ubranka potrzebne dla noworodka ?

21-03-2023
 

Przygotowywanie wyprawki dla malucha, który dopiero ma się pojawić na świecie, zdecydowanie nie jest łatwe. Zazwyczaj gdy zbliża się termin porodu, doskonale wiemy jaka będzie płeć dziecka.

To oczywiście pomaga nam lepiej dobrać kolorystykę ubranek i ich wzornictwo, ale tak naprawdę nie pomaga w niczym więcej. Najważniejsze jest bowiem to by zdecydować, jaki rozmiar ubranek zakupić, a przecież nie wiemy dokładnie ile nasze dziecko będzie miało kilogramów, ile centymetrów.

Niektórych informacji możemy dowiedzieć się od osoby wykonującej nam USG. Jednak gdy dziecko już jest na końcowym etapie, a my musimy zacząć kupować wszystkie najważniejsze rzeczy, ciężko już jest określić dokładne wymiary dziecka. Dlatego musimy mimo wszystko celować i kierować się własną intuicją.

Wiele mam decyduje się na to, by brać pod uwagę swoje gabaryty i męża. Jeśli oboje są drobni, kupuje raczej małe ubranka. Natomiast jeśli któreś z małżonków jest wyższe i być może mają oni większe gabaryty, wówczas decyduje się na zakup nieco większych ubranek. Oczywiście to są tylko hipotetyczne założenia i nie zawsze się to ostatecznie sprawdza. Jest to jednak pewien punkt zaczepienia, na którym można się opierać.

 

Jakie ubranka dla dziecka na pierwsze dni życia.

Ubranka dla noworodka na pierwsze dni życia, powinny być mniej więcej w rozmiarze 62. Oczywiście dziecko może urodzić się mniejsze jednak warto pamiętać o tym, że lepiej jest mieć coś nieco zbyt dużego, niż za małego.

Młoda mama, która jest przerażona tym jak poradzi sobie ze swoim maleństwem, nie chce w żaden sposób zrobić mu krzywdy. Dlatego też zakładanie na niego małego, ciasnego ubranka, byłoby dla niej zbyt stresujące. W końcu dziecko jest delikatne i możemy nieświadomie zrobić mu jakąś krzywdę.

Dlatego zdecydowanie lepiej jest postawić na ubranka nieco większe i większość mam decyduje się właśnie na takie w optymalnym dość rozmiarze 62. Możemy oczywiście kupić również coś mniejszego, jednak szykowanie dwóch wyprawek dla dziecka, nie ma większego sensu.

Niektórych ubrań bowiem pewnie wcale nie wykorzystamy, a przecież dziecko to spory wydatek i nie ma sensu tracić pieniędzy na rzeczy zbędne.

 

Jak dokonać wyboru i ile kupić ubranek.

Co będzie maluchowi potrzebne w pierwszych dniach jego życia? Oczywiście należy zakupić jakieś śpioszki, potrzeby będzie także pajacyk, wygodne body.

Kompletowanie samej wyprawki zależy także w dużej mierze od tego, o jakiej porze roku dziecko przyjdzie na świat. Jeśli zimą, dobrze jest zakupić także porządny kombinezon, małe skarpetki na stópki, czapkę itp.

Tymczasem jeśli dziecko przychodzi na świat latem, wówczas możemy zainwestować po prostu w cieplutki kocyk i delikatną czapeczkę, na wypadek chłodniejszych dni. Nie ma sensu kupować dziecku zbyt dużej ilości ubrań. Może się ono oczywiście zabrudzić, ale na początku to rzadkie sytuacje.

Poza tym dzieci rosną w zastraszającym tempie i nim zdążymy założyć dziesiąte body, które kupiliśmy, być może nie będzie ono na naszą pociechę już pasować. Warto zatem wykazać się przede wszystkim rozsądkiem i kupić po trzy rzeczy z każdego rodzaju. To na pierwszych kilka dni wystarczy, a później możemy dokonać dodatkowych zakupów.

Jeśli w bliskiej perspektywie mamy chrzest dziecka warto wybrać ubranka wygodne i takie które wykorzystamy na co dzień. Zimą będzie to praktyczny i ciepły kombinezon na cały sezon zimowy. Latem będzie to letnie ubranko. które z przyjemnością założymy je dziecku na letnie spacery do wózeczka. 

Polecane artykuły

Chrzest zimą, wybierz odpowiednie ubranko.

Chrzest zimą, wybierz odpowiednie ubranko.

14-09-2022
 Chrzest zimą lub jesienią, czy to dobry wybór ? Chrzest jesienią i zimą ma swoje zalety. Cała rodzina już wróciła z wakacyjnych wyjazdów i łatwiej ją zebrać. Wtedy z chęcią zaszczyci swoją obecnością w tak uroczystym dniu Chrztu Św.  Zimą okres świąteczny jest... Więcej
Chrzest latem – wybierz odpowiednie ubranko

Chrzest latem – wybierz odpowiednie ubranko

11-07-2022
Chrzest święty, to wyjątkowy dzień w życiu dziecka, a także rodziców. Wymaga on więc odpowiedniej oprawy, a tym samym i właściwego stroju dla maleństwa. Jakie ubranko na chrzest wybrać, jeżeli uroczystość odbywa się latem? Czym się kierować i jakie aktualnie panują... Więcej
Jaka kurtka dla dziecka na wiosnę gdy pogoda w kratkę.

Jaka kurtka dla dziecka na wiosnę gdy pogoda w kratkę.

07-03-2023
  Jaka kurtka dla dziecka na wiosnę i pogodowe niespodzianki. Każdy rodzic dobrze wie jak trudny jest wybór odpowiedniej odzieży swojej pociechy. Wszystko jest proste kiedy jest lato i na dworze mamy 30 stopni, wtedy wybór nie powinien być trudny i mamy jedno zmartwienie z... Więcej