Strój dla dziewczynki to z pewnością sukienka, która sprawi że dziecko poczuje się wyjątkowo.
Chłopiec w teatrze będzie elegancko wyglądał w ciemnych spodniach i klasycznej koszuli z kołnierzykiem Z pewnością marynarka będzie tu wymarzonym strojem, albo ciemny i granatowy sweter. Jasna koszula z kołnierzykiem też będzie wskazywać na uroczysty charakter wyjścia do teatru.
Jeżeli przed Wami wkrótce wyjście do teatru , to znajdziecie tu mnóstwo przydatnych informacji, a w sklepie https://paulaforkids.pl odpowiedni i elegancki strój dla chłopca i dla dziewczynki.
Każdy potrzebuje czasem chwili wytchnienia od życia codziennego. Wyjście do kina lub muzeum gwarantuje nam kontakt z kulturą, ale nie jest on tak bezpośredni, jak udział w spektaklu teatralnym.
Niektórzy myślą, że teatr zarezerwowany jest wyłącznie dla osób dorosłych i dziecko nie będzie potrafiło zachować się odpowiednio siedząc przez kilka godzin. Spróbujmy obalić ten mit i sprawdźmy, jak prawidłowy ubiór pomoże dziecku lepiej zrozumieć istotę teatru.
Wyjście do teatru od zawsze traktowane było jako największy kontakt z kulturą, nieporównywalny do niczego innego. Teatr na przestrzeni lat stał się niecodzienną formą rozrywki, nie mająca porównania do kina lub koncertu i tak właśnie powinniśmy go traktować.
Jeśli nasze dziecko nie miało jeszcze okazji do obejrzenia spektaklu teatralnego na żywo, spróbujmy zaznajomić go z tą formą kultury i oderwijmy go na chwilę od życia pełnego efektów specjalnych i gier komputerowych.
Kwestią indywidualną dla każdego rodzica, będzie wybór spektaklu. Unikajmy jednak głębokich dramatów i komedii przeznaczonych dla osób dorosłych. Zwróćmy uwagę na zainteresowania dziecka i postarajmy się wybrać sztukę odpowiadającą mu fabularnie i nie nużącą go.
Pamiętajmy również, że spektakl dla dzieci nie zaznajomi dziecka ze sztuką teatralną tak dobrze, jak odpowiedni dla niego dramat lub lekka komedia pozwalające aktorom pokazywać pełnię swoich możliwości ekspresyjnych i intonacyjnych.
Niesamowicie ważnym jest również ubiór dziecka. W żadnym wypadku nie powinno się ubierać je w ubrania codzienne, w których chodzi do szkoły i przesiaduje ze znajomymi. Postawmy na elegancki, niecodzienny strój kojarzony głównie ze świętami i eleganckimi wyjściami.
Pomoże to dziecku zrozumieć rangę takiego wyjścia i gwarantuje jego spokój w trakcie trwania spektaklu. Jeśli młody człowiek ujrzy elegancko ubrane osoby zasiadające wraz z nim na widowni, niechętnie będzie broił i zachowywał się niekulturalnie.
Zabieranie dziecka do teatru pomoże rodzicom w zaznajamianiu dziecka z wyższą kulturą, niż codzienna, pełna kinowych hitów, seriali telewizyjnych i gier komputerowych. Pierwszy udział w spektaklu teatralnym jest wyjątkowym przeżyciem i powinniśmy pomóc dziecku zdać sobie z tego sprawę, wybierając odpowiednie dla niego przedstawienie i dbając o jego niecodzienny ubiór.
Dziecko w teatrze, zasiadające wśród publiczności nie powinno odstawać od innych widzów. Postawmy na strój wizytowy i elegancki. Dzięki temu dziecko nie będzie czuło się wyobcowane i z pewnością wyjście do teatru będzie dla niego niepowtarzalnym i pełnym doznań doświadczeniem.
Uczmy dziecko jak dobrać ubiór do sytuacji, a dobrą okazją do tego będzie poznanie przez nie najwyższej i jednej z najstarszych form kultury.
Zaznajamianie dziecka z wyborem ubrania w zależności od rangi wydarzenia, pomoże mu w przyszłości wybrać ubranie na eleganckie wizyty lub święta. Młodzieniec nie będzie wówczas stronił od garnituru lub eleganckiej koszuli, a nastolatka od wizytowej sukienki.
Pamiętajmy również o pozostawieniu kurtek, płaszczy i nakryć głowy w szatni, jeżeli zamierzamy wybrać się do teatru w chłodniejszych porach roku. Nie zapominajmy, że wymagając od dziecka eleganckiego i formalnego stroju, powinniśmy sami dać mu przykład, zakładając tego typu ubranie.
Teatr dla dorosłych i teatr dla dzieci to jednakowo miejsca gdzie doznania kulturalne i aktorzy zasługują w pełni na szacunek i uznanie. Zawsze od wieków, podkreślenie tego stanu, widzowie wyrażali poprzez elegancki ubiór, niecodzienny i odświętny.
Nie należy różnicować tych teatrów. Osoby dorosłe, rodzice czy dziadkowie, przybywające do teatru dla dzieci obowiązuje ta sama zasada. Do teatru dla dzieci należy się ubrać również elegancko. Przedstawienia dla dzieci zawsze kończą się dobrze i optymistycznie.
Są to bajkowe inscenizacje pełne barw i miłej atmosfery. Dlatego postawmy na pastelową kolorystykę w ubiorze kobiecym. Sukienka, elegancka garsonka, lub żakiet i ołówkowe spodnie będą właściwym wyborem. Wystrzegajmy się dżinsów i sportowej stylistyki.
Tatusiowie i Dziadkowie odświętnie będą się prezentować w białej lub jasnej koszuli z kołnierzykiem, oraz ciemnych garniturowych spodniach. Dajemy dziecku przykład, uczmy je dobrego smaku i zadbajmy o luksusowe samopoczucie w teatrze całej rodziny.
W teatrze z dzieckiem przeżyjecie Państwo niezapomniane chwile i emocje. Zachęcam bardzo PAULA.